آزمون‌ها و مشاوره :

دایناسور شامل آزمون‌های طبقه بندی شده برای هر فصل ، هرتوانایی و هر کتاب می‌باشد که در ماه‌هایی از سال با برنامه ای مدون به دانش آموزان ارائه می‌گردد . همچنین آزمون های مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان نیز در پایان هر سال تحصیلی برگزار می‌گردد . با دایناسور دانش‌آموزان می‌توانند که هرزمان نیاز به مشاوره داشتند درخواست مشاوره دهند تا بهترین مشاوران تخصصی با آن ها تماس بگیرند و بدون هزینه آن‌ها را راهنمایی کنند .

آزمون‌های طبقه بندی شده :

پس از ثبت نام در دایناسور چه در سایت و چه اپلیکیشن منوی آزمون‌ها موجود می‌باشد . این منو نشان دهنده آزمون‌های موجود می‌باشد و با رسیدن دانش آموزان به یک سطح خاص و همچنین در زمان های مشخص ، آزمون‌ها در دسترس قرار خواهند گرفت .
آزمون های طبق توانایی ، فصل و درس مورد نظر بروز رسانی می‌شوند و دانش آموزان با همان اشتراک خود در سایت و اپلیکیشن میتوانند از تمامی خدمات آزمون ها ، کارنامه ‌های اختصاصی برای هر آزمون و . . . استفاده کنند . آزمون‌ها توسط بهترین مدرسین طراحی خواهند شد .

مشاوره درسی :

در بخش درخواست مشاوره ، شما می‌توانید درخواست خود را بصورت مکتوب و بصورت کاملا آسان ارسال کنید تا در کمتر از ۴۸ ساعت مشاورهای متخصص در هر درس با شما تماس بگیرند . شما میتوانید سوالات خود را درباره چگونی برنامه ریزی و راهنمایی‌های لازم را از مشاوران دریافت کنید . خدمات مشاوره هم با همان اشتراک ماهیانه و یا سالیانه برای دانش آموزان آزاد می‌باشد .
مسلما دانش‌آموزان با شناسایی نقاط ضعف خود می‌توانند در آن موضوع بیش‌تر تمرین کنند و همچنین نقاط قوت خود را قوی نگاه دارند .

پیگیری و نظارت والدین :

در هنگام ثبت نام در دایناسور شماره همراه ولی دانش آموزان گرفته خواهد شد و این امکان برای آن ها فراهم می‌شود تا از نحوه درس خواندن ، یادگیری و پیشرفت فرزندشان اطلاع داشته باشند . با توجه به درگیری و گرفتاری‌های امروزه والدین ، دایناسور می‌تواند در عین صرفه‌جویی در هزینه خانواده‌ها برای کلاس و یا کتاب‌های مختلف ، کمکی بزرگ در نظارت والدین و کمک به آن ها برای پیشرفت علمی‌شان باشد .